01 rugsėjo 2021

Portfelių restruktūrizacija bei 5 investavimo krypčių platinimo stabdymas naujiems klientams

 

Portfelių restruktūrizacija

Šiuo metu siūlomi portfeliai suformuoti investavimo krypčių pagrindu, atsižvelgiant į portfelių rizikos lygius, nustačius atitinkamos krypties svorį portfelyje. Portfelių rizika priklauso nuo juos sudarančių investavimo krypčių struktūros, todėl portfeliai nėra tiesiogiai valdomi. Valdymas vyksta per investavimo krypčių, iš kurių jie sudaryti, valdymą.

Norėdami užtikrinti, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas draudėjui, apdraustajam arba naudos gavėjui, vykdome investavimo portfelių restruktūrizaciją, priskiriant portfelių struktūrose turimų krypčių turtą tiesiogiai portfeliams. Atnaujintos portfelių strategijos parengtos vadovaujantis saugaus - rizikingo segmento principu, nustatant akcijų - obligacijų proporcijas pagal turimą portfelių sudėtį. Kiekvieno portfelio strategijoje yra detalizuojamos saugesnių investicijų dalys, t.y. jei portfelio sudėtyje yra obligacijų – nurodoma kokią dalį turi sudaryti vyriausybių vertybiniai  popieriai,  akcijoms – išsivysčiusių rinkų dalis. Taip išlaikomas rizikos ir grąžos santykis turėtas klientams sudarant sutartis, o portfelių Valdytojui – galimybė ieškoti tinkamiausių investavimo sprendimų. Įgyvendinę portfelių restruktūrizaciją, informuosime papildomai.

 

Kai kurių investavimo krypčių platinimo stabdymas

Atsižvelgdama į nepakankamą krypties turto dydį, pasikartojančią investavimo sritį ar aukštą sektoriaus riziką, Bendrovė priėmė sprendimą dėl šių investavimo krypčių platinimo stabdymo naujiems klientams:

  • Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių kryptis eurais;
  • Vyriausybės vertybinių popierių kryptis eurais;
  • Mišri obligacijų - akcijų kryptis;
  • Žaliavų kryptis;
  • Aukso sektoriaus kryptis.

Klientams, pasirinkusiems ir jau investuojantiems į šias investavimo kryptis, pokyčių nebus, investicijos bus ir toliau valdomos, tačiau norintiems keisti investavimo planą bus siūloma rinktis iš platinamų investavimo krypčių ir portfelių sąrašo.

Numatomi pokyčiai planuojami įsigalioti nuo šių metų spalio 1 d.

 

Pavadinimų keitimas nuo spalio 1 d.

Agresyvaus portfelio pavadinimas  keičiamas į Augimo portfelį. Portfelio sudėtis nesikeičia. Globalaus pasaulio akcijų investavimo krypties pavadinimas keičiamas į Išsivysčiusių šalių akcijų rinkų investavimo kryptį. Krypties portfelio sudėtis nesikeičia.